ON-LINE Õppekeskkond | +372 566 90799

Kutsika sotsialiseerimine ja kasvatamine

Tasuta webinar

Vaata kõiki meie tasuta webinare Facebooki lehelt

Nii nagu igal aastal, on ka tänavune kevad olnud aktiivne koerakutsikate peredesse võtmise periood. Kevad on ilus aeg ning sellele järgnev soe suvi annab kutsikale ja uuele omanikule võimaluse teha ühiselt toredaid tegevusi, kasvada ja õppida koos. Sellest viimasest, ehk kutsika kasvatamisest ja õpetamisest ongi tänane lugu.

Koera õpetamise ja kasvatamise meetodeid on mitmeid, kuid levib palju müüte ja valearvamusi, milledest osad kutsuvad koerale haiget või viga tegema. Sellised koera õpetusmeetodid ei tohiks enam olla tänapäeva Eestis aktsepteeritavad.

Inimestel ei ole mingit vajadust koerale valu põhjustada tema õpetamise käigus, selleks ei ole meil mingit õigustust. Kahjuks selliseid meetodeid jätkuvalt propageeritakse ning uued kutsikaomanikud võivad teadmatusest võtta need kasutusele.

Nii nagu poov rihm võib tekitada koerale valu ja vigastusi, pole ka muud esmapilgul vähem ohtlikud meetodid kutsika kasvatamise vahendid. Siinkohal toon näiteks tsitaadi ühelt kodulehelt kutsika hammustamisest lahti saamiseks: „ Pöidla ja nimetissõrme abil keera kutsika ülahuul hammaste vahele. Ülahuult hammustades kutsikas niutsatab valust. Samaaegselt ütle talle vankumatult „EI“.“ – Miks, MIKS peaks sellist võtet väikese kutsika peal kasutama?! EI, EI ja veelkord ei, ärge kasutage seda ega muid sarnaseid õpetusmeetodeid.

Üks suur põhjus, miks ülalkirjeldatud meetodid levivad, on inimeste napid teadmised koerte käitumisest, nende tegevuste tagamaadest, põhjustest ja mõttemaailmast. Ükski inimene, kes teab miks kutsikas hammustab, millised on need kutsika tegelikud põhjused hammustamiseks, ei saa koera peal kasutada ülalkirjeldatud võtet, sest ta teab, et see on vale õpetamise meetod. Läbi selle üritatakse lahendada tagajärge, aga mitte hammustamise tegelikku põhjust.

Siinkohal kutsungi kõiki kutsika- ja koeraomanikke üles enese teadlikkust tõstma, omandama põhjalikumaid teadmisi oma koerast ja tema õpetamise võimalustest. Lugege sellekohast (võõrkeelset) kirjandust, käige erinevate treenerite juures, otsige internetist infot.

Vaata järgi tasuta webinari kutsikaomanikele koera kasvatamise ja õpetamise teemal.

Comments are closed.