ON-LINE Õppekeskkond | +372 566 90799

Koerte trimmimine

Koertel, kelle karv vajab trimmimist (karva käsitsi kitkumist), tuleb tõule iseloomulike tunnuste säilitamiseks tegeleda regulaarselt karva hooldusega. Selleks tuleb karva kas ise trimmida või pöörududa abi saamiseks vastava salongi või inimese poole, kes antud tööga tegeleb.

Meie tegeleme koerte käsitsi trimmimisega (hand stripping) ning samuti korraldame aeg-ajalt käsitsi trimmimise kursuseid, et saaksite soovi korral ise kodus põhilise karvahoolduse tehtud.

Juhul, kui te ise oma koera ei trimmi, soovitame viia koer trimmida igakuiselt, sel juhul säilib pidevalt koera õige välimus ning karv püsib korras. Pikkade vaheaegade järel trimmides (2 ja rohkem kuud) jõuab koera karv liialt välja kasvada ning taastumine võtab mitu kuud aega ning eeldab sel ajal ka tihedamat trimmimist. Siinkohal tuleb eristada seda, kas vastav salong/inimene ka tegelikult trimmib või hoopis pügab koera (nende erinevusest lugege allpool).

Kui teie käsitsi trimmitavat koera on varasemalt masinaga pügatud ning soovite üle minna õigele karvahooldusele ehk käsitsi trimmimisele, peate arvestama, et koera õige, loomuomase karva taastamine võib võtta kuni aasta ning eeldab regulaarseid karva trimmimisi.

Seetõttu soovitame alustada käsitsi trimmimist kohe kutsikana (3 kuuselt), et ta sellega harjuks ja saaks kasvada õige karvastik.

Jälgi meid Facebookis, värske info meie uutest tegevustest ja koolitustest kohe kätte!

Milline erinevus on trimmimisel ja pügamisel? Pügamine on masinaga või kääridega karva lühemaks lõikamine, trimmimine aga on karva käsitsi nahalt eemaldamine ilma karva murdmata (lõikamata). Pügamine ei eemalda vana karva vaid ainult lühendab seda. Seetõttu on trimmimine koera nahale ja karvale parem, kui koeratõug on aretatud trimmitavaks. Pügamisega ei saavutata mitte kunagi sama tulemust, mis trimmimisega. Samuti on erinevus koera hilisemas välimuses - käsitsi trimmitavad koerad, kelle karva on pügatud masinaga, kaotavad oma välised tõutunnused ja karva eripära, mis kaitseb nende nahka väliste mõjurite eest.

Mis juhtub, kui trimmitavat koera hoopis pügatakse? Lisaks õige välimuse kaotamisele suureneb erinevate nahahaiguste esinemise oht kuna nahk ja karv ei saa neile ettenähtud hooldust. Samuti halveneb koera karva kvaliteet. Kõik need tegurid mõjutavad koera heaolu ja tervist, seega soovitame alati jääda igale tõule ettenähtud groomingu juurde.

Lisaks tuleb arvestada, et kui soovite koeraga käia näitustel, kus hinnatakse koerte tõutunnuseid, siis tuleb karva kindlasti trimmida - pügatud karv pole enam koerale ettetnähtud tõutunnustele vastav õige karv ning teie koer praagitakse näitusel välja.

Kui palju maksab koera trimmimine? Trimmimise maksumuse kujunemisel tasub alati arvestada lihtsa asjaoluga: mida harvem koera trimmida, seda kallim see on ning seda raskem on koeral olukorda taluda, kuna ta pole harjunud tundide viisi paigal püsima. Regulaarselt õigete vaheaegade järel trimmides on koeral parem, groomeril oluliselt vähem tööd ning see kestab lühemat aega - seega tuleb ka hind oluliselt soodsam, kui aastas kord või paar käies, sest koera hooldamiseks võib kuluda tunni või paari asemel terve päev.

Trimmime järgmisi koeratõuge:

West Higland White Terrier

Jack Russel Terrier (karmikarvaline)

Fox Terrier

Welsh Terrier

Võta ühendust, kui on küsimusi trimmimise kohta või soovid aega broneerida