ON-LINE Õppekeskkond | +372 566 90799

Koera sotsiaalne jalutamine

Sotsiaalne jalutamine on efektiivne ja meeldiv meetod koera sotsialiseerimiseks. See on suhteliselt kiire viis koera teiste koerte ja inimestega suhtlema õpetamiseks. Sobib nii probleemse koera õpetamiseks, kes on agressiivne teiste koerte vastu, või ka vastupidi – hoopis kardab teisi koeri.

Inimesed peavad sotsiaalse jalutamise all tihtipeale silmas seda, et käiakse jalutamas külg-külje kõrval ning lobisetakse mõnusasti, siis tegelikult koera sotsiaalne jalutuskäik ei ole midagi sellist. Jalutuskäikude eesmärk on õpetada koer suhtuma rahulikult ja enesekindlalt nii teistesse koertesse kui inimestesse ilma, et koer hakkaks meeletult rihmast rebima või vastupidi, ei poeks omaniku jalgade taha peitu.

Paljud ilmselt teavad koera õpetamise meetodit, mis toimub viisil: järsk tõmme rihmast ja karm keelamine/karistus. See meetod võib küll koera takistada, aga tegelikkuses ei vii soovitud eesmärgini ning ei aita koera kuidagi rahuneda ja olukorda rahulikult suhtuda. Niisugune meetod on vananenud ning ei aita eluterve koera arendamisele mitte kuidagi kaasa.

Koera sotsiaalne jalutamine tähendab koera suhtlust teiste koerte ja inimestega just koerale sobivast kaugusest nii, et need teda ei ärrita. Samuti julgustatakse samal ajal koera positiivset käitumist maiusega. Mida rohkem koer harjub sotsiaalselt jalutama, seda lähemal saavad viibida nii teised koerad kui inimesed ning koeral ei teki ebameeldivaid assotsiatsioone.

Regulaarsed koerte sotsiaalsed jalutuskäigud viivad silmnähtavate tulemusteni, tihti on isegi pärast esimest jalutuskäiku koera edusammud näha - koer on rahulikum, suhtub võõrastesse koertesse mõistlikumalt.

Sotsiaalsed jalutuskäigud aitavad näiteks:

kontrollida koera agressiivset käitumist,

vähendavad üliaktiivsust,

tõstavad koera enesekindlust,

suhelda õigesti teiste koertega,

jalutada rihmas,

õpetavad koera erinevates olukordades iseseisvalt toime tulema

Mida tuleb jalutuskäigule kaasa võtta:

Hea tuju ja pikka meelt

Ilmastikule vastav riietus

Jalutusrihm (ca 5 m), soovitavalt tavaline, mitte flexi

Kakakotid

Maiusetükid koerale (üpris palju), mis ta seedimisele halvasti ei mõjuks

Vesi ja jooginõu kui on kuum ilm

Jalutuskäigu pikkus on orienteeruvalt 1-1,5 tundi

Võta meiega FB messengeris otse ühendust sotsiaalse jalutamise grupiga liitumiseks

Esmakordselt jalutajale teadmiseks:

koer tuleb hoida enne jalutuskäiku autos või siis jalgsi tulles õues nii, et ta teiste koertega kokku ei puutuks ega ei ärrituks. Koer võetakse autost välja alles treeneri korraldusel.

Video esmase sotsiaalse jalutamise infoga

Vaata meie blogist ka videoid: kuidas koerale õigeid trakse valida, kuidas mängida koeraga palli, kuidas jalutada rihmas ja teisi.

Comments are closed.