ON-LINE Õppekeskkond | +372 566 90799

Vaatame koerte sotsiaalse jalutamise tundidesse

Kui olete vaadanud meie kodulehel või facebookis pilte ning postitusi ja mõelnud, et mis asi see sotsiaalne jalutamine küll on, siis järgnevalt piilumegi natukene "telgitagustesse".

Sotsiaalne jalutamine

Esmalt tuleb küll öelda, et kui 4 aastat tagasi "sotsiaalse jalutamisega" alustasime, oli kogu kontseptsioon teistsugune. Kuigi põhimõte on jäänud samaks, oleme võrreldes algsega teinud kursusesse väga palju muutusi ning täiendusi. Oleme lisanud teooriatunnid, videomaterjalid, struktureerinud kursuse ülesehitust ja teinud muid muudatusi, et teil oleks sellest kursusest võimalikult palju kasu. Muudatusi on olnud niivõrd palju, et oleme kaalunud ka kursuse nime muutmist, kuid siiski jätkame hetkel "Koerte sotsiaalse jalutamise" nimega.

Koerte sotsiaalse jalutamise tund
Koerte sotsiaalse jalutamise tund

Kursuse üks suur eesmärk on õpetada koerad jalutama. Kuigi kirjutame, et "õpetame koerad jalutama", siis tegelikult me ikkagi õpetame koerte omanikud jalutama ja alles seejärel õpivad koerad 🙂 Ja tõesti, me õpetame jalutamist, sest hoolimata näiliselt väga lihtsast nimetusest, vajab see tegevus natuke juhendamist, et oleks meeldivad jalutuskäigud nii koerale kui tema omanikule. Siinkohal toonitame üle, et me ei õpeta koerale "kõrval" käsuga kõndimist.

Selleks, et koer lõdva rihmaga jalutama õpetada, peab ta olema suuteline erinevates olukordades kohanema. Suur osa tundide ajast läheb koera kohanema õpetamisele.

Jalutamise tunnid ise toimuvad väga aeglaselt ning võimalikult rahulikult. Meie eesmärk on koera rahunemine ning kohanemine. Eemaldame ärrituse, leiame igale koerale sobiva vahemaa, kus ta on võimeline olukorraga toime tulema. Mida rohkem koer rahuneb ning olukordadega harjub, seda kergemini ta hakkama saab ilma haukumata ja rihmast rebimata.

Jalutama õpetamine ei ole kursuse ainus eesmärk, sest õigesti jalutama ei saa õpetada, kui koeral ja inimesel puudub omavahel usalduslik side ja suhtlus. Kui olete siiamaani näiteks püüdnud koera käsuga kõrval käima sundida, siis sotsiaalse jalutamise kursus aitab teil võtta kasutusele meetodid, mis ei põhine käskudel vaid vastastikusel mõistmisel. Koera ja omaniku vahelise usalduse ning üksteisemõistmise tõstmine uuele tasemele on selle kursuse oluline osa.

Koerte sotsiaalse jalutamise tund
Koerte sotsiaalse jalutamise tund

Kui koeraga on saavutatud koostöö ning üksteisemõistmine, koera üldine käitumine paraneb, samuti murekohtade ilmnemisel omanik mõistab koera paremini ning saab seejärel oma uute teadmiste baasil koera lihtsamaid muresid ise ära lahendada.

Koera käitumise üldine paranemine, parem suhtlus ja üksteisemõistmine - need lisaväärtused anname lisaks jalutamise oskusele sellest kursusest teile kaasa.

Kui soovite oma koeraga kursusest osa võtta, siis vaata meie e-poodi, kas "Sotsiaalse jalutamise kursus 2 kuud" algajatele on parasjagu saadaval. Samuti võib alati küsida lisainfot marko@koertetreening.ee

Koerte sotsiaalse jalutamise tund

Comments are closed.